Kuzey Irak’ta 2 asker şehit oldu

Türk Silahlı kuvvetleri Türkiye’nin sınır güvenliği için Kuzey Irak’ta teröristlere karşı mücadelesine devam ediyor.

Millî Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’ta görev esnasında teröristlerle yaşanan çatışmada iki asker şehit olduğunu ve  bir askerin yaralandığını açıkladı.

Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Pençe Harekâtı (Irak Kuzeyi/Hakurk) bölgesinde 27 Temmuz 2021 tarihinde arama tarama faaliyeti sırasında teröristlerle temas sağlandığı, çıkan çatışmada iki kahraman askerin şehit olduğu bir askerin ise yaralanarak hastaneye kaldırıldığı duyuruldu.

Açıklamanın devamında çatışma esnasında bölücü terör örgütü mensubu 1 teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılırken bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Bakanlık Türkiye’yi derin acı ve üzüntüye boğan bu olayda şehit düşen Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük ve Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer’e ALLAH’tan rahmet; kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralı personele ise acil şifa dileğinde bulundu.

Saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük’ün (28) acı haberini Vatan Mahallesinde yaşayan Nihat-Fatma Özcücük çiftine askerî yetkililer, sağlık ekibi ile birlikte verdi.

Şehit Güçlüer’in acı haberi ise İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan ve bayram nedeniyle memleketleri Aksaray’ın Güzelyurt ilçesi Ihlara beldesine gelen annesi Aybeniz ve babası Mustafa Güçlüer’e askerî yetkililer tarafından verildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.