L-UMTAS ve UMTAS’ın menzilleri artırıldı

ROKETSAN tarafından üretilen milli mühimmatlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin saha ihtiyaçlarına göre revize edilip geliştiriliyor.

Özellikle taarruz helikopterleri ve deniz platformlarında kullanılan L-UMTAS ve UMTAS füzelerinin menzilleri 16 kilometreye çıkarıldı.

CNN Türk canlı yayınında konu ile ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “L-UMTAS ve UMTAS ile 16 km menzilde bir hedefi tahrip edebilecek seviyedeyiz.” dedi.

L-UMTAS ve UMTAS’ın ilk konfigürasyon modelleri 8 kilometreye kadar olan hedefleri tahrip edebilecek güçteydi.

İsmail Demir tarafından yapılan açıklama ile L-UMTAS ve UMTAS’ın menzillerinin iki katına çıktığı doğrulanmış oldu. Me

UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi

Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi UMTAS, öncelikli olarak taarruz helikopterlerinde kullanım için geliştirilmiş, hassas güdümlü tanksavar füze sistemi olarak biliniyor. Füze, kızılötesi görüntüleyici arayıcı başlık sayesinde gece/gündüz ve her türlü hava koşulunda görev yapabiliyor.

Lançer ve füze arasındaki RF veri bağı ile füze atış öncesi veya sonrası hedefe kilitlenebilmekte olup at-unut veya hedef/vuruş noktası seçimine olanak sağlayan at-güncelle uçuş modlarına sahip. Hassas güdüm-kontrol yeteneği ve zırh delici tandem harp başlığı, UMTAS Füzesi’nin zırhlı hedeflere karşı etkin bir silah sistemi olmasını sağlıyor.

UMTAS başta taarruz helikopterleri olmak üzere; hafif taarruz uçakları, mekanize ve motorize kara araçları ve deniz platformlarında kullanılabiliyor.

L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi

Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi L-UMTAS, Öncelikle taarruz helikopterlerinden kullanım için geliştirilmiş hassas güdümlü bir tanksavar füze sistemi olarak biliniyor.

Lazer güdüm yeteneği ve zırh delici tandem harp başlığı L-UMTAS füzesinin sabit ve hareketli hedeflere karşı etkin bir silah sistemi olmasını sağlıyor. Füze, atış öncesi veya sonrası hedefe kilitlenebiliyor.

L-UMTAS başta taarruz helikopterleri olmak üzere; hafif taarruz uçakları, mekanize ve motorize kara araçları ve deniz platformlarında kullanılabiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.