Lavrov: Operasyonlar 9 Mayıs’ta bitmeyecek

Ukrayna-Rusya savaşı 3’üncü ayında yoğun saldırılarla devam ederken çok sayıda ülkenin savaşı bitirmeye yönelik çabası hız kesmeden sürüyor. Bununla birlikte savaşın biteceğine çeşitli iddialar da ortaya atılıyor. 

Son olarak İtalyan televizyon kanalı “Rete 4″te Rusya-Ukrayna savaşına yönelik değerlendirmelerde bulunan Sergey Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilere karşı zafer elde ettiği 9 Mayıs’ta bitireceğine dair çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Sergey Lavrov - Vikipedi

Lavrov açıklamasında, Rusya’nın Ukrayna’daki özel operasyonun tamamlanmasını Nazizm’e karşı kazanılan 9 Mayıs Zafer Günü’ne kadar hızlandırmayı amaçlamadıklarını söyledi. Lavrov açıklamasının devamında, “Rus askerleri eylemlerini belirli bir tarih üzerine yapay olarak uyarlamayacak. Ukrayna’daki operasyonun ritmi her şeyden önce sivil halk ve Rus askeri personeli için riski en aza indirme gereksinimine bağlıdır.” dedi.

Lavrov, Ukrayna’daki Nazi varlığının inkar edilemeyeceğini ve bazı Ukraynalı askerlerin vücutlarında Nazi sembollerinden dövmeler bulunduğunu hatırlatarak “Vladimir Zelenskiy’nin Yahudi olduğunu söylüyorlar. Bana göre Hitler’in de Yahudi kökleri vardı. En büyük Yahudi karşıtları, Yahudilerdir.” ifadelerine yer verdi.

Rusya’nın nükleer savaştan kaçındığını ancak bu riski küçümsemediğine de dikkat çeken Lavrov, Ukrayna’nın Rusya ile barış görüşmelerini sabote ettiğini de ekledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.