LinkedIn de Clubhouse’a rakip oluyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/67S2JxTklb5qK2c3tpVh86″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Sohbet özellikli sosyal medya ağı Clubhouse, dijital ortamdaki rekabeti artırmaya devam ediyor.

Sosyal medya platformları, Clubhouse’tan esinlenip kendine yeni bir uygulama geliştirirken popüler olan sosyal medya uygulamaları ise Clubhouse’un sesli konuşma özelliğinden yararlanarak kendi uygulamalarını da bu yönde geliştirmek için adım atıyorlar.

LinkedIn de Clubhouse’a benzer mantıkta çalışan canlı bir sohbet özelliği üzerinde çalıştığını açıkladı.

LinkedIn, ses deneyiminin kullanıcıların profesyonel kimlikleriyle bağlantılı olacağını; konuşma, yorum yapma ve başka bir şekilde içerikle etkileşimde bulunma konusunda kendilerini nasıl rahat hissedeceklerse o yolu izlemeleri konusunda seçenekler sunulacağını belirtti.

LinkedIn sözcüsü Suzi Owens yaptığı açıklamada, ses özelliğinin gelişimini onaylarken “LinkedIn konuşmalarında yaklaşık yüzde 50 büyüme görüyoruz. Profesyonel kimliğinizle bağlantılı benzersiz bir ses deneyimi yaratmak için bazı erken testler yapıyoruz. Üyelerimize topluluklarıyla bağlantı kurmaları için daha fazla yol sağlamak için LinkedIn’in etkinlikler ve gruplar gibi diğer bölümlerine nasıl ses getirebileceğimize bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

LinkedIn’in, sesli konuşma özelliği için henüz bir tarih açıklanmazken deneme testlerine çok yakın bir sürede başlanılacağı düşünülüyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.