Marmaris’teki yangına Deniz Kuvvetleri’nden müdahale

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bünyesinde bulunan savunma araçlarının, çok yönlü bir şekilde kullanımına devam ediliyor.

Manavgat’ta 4 ayrı bölgede çıkan ve hızla ilerleyen yangını söndürme çalışmaları devam ederken Marmaris Siteler bölgesinde saat 13.00’te başlayan diğer yangınla mücadele için gelen talep üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bölgeye tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile ayrıca destek verdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın sayfasından yapılan paylaşımda, “Marmaris Siteler Bölgesinde saat 13.00 sularında başlayan orman yangınına müdahale amacıyla Marmaris Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden destek talebinde bulunulmuş, Komutanlığımız tarafından 2 adet yangın söndürme aracı ve 13 personel yangın bölgesine intikal etmiştir. Halihazırda Komutanlığımız entanverinde bulunan TB-2 BAYRAKTAR İHA tarafından görüntü desteği sağlanmaktadır.” ifadelerine yer verilirken Millî Savunma Bakanlığı da yangına müdahale ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

MSB resmî Twitter hesabından Marmaris’te çıkan orman yangınına yönelik söndürme çalışmalarına gelen talep üzerine Deniz Kuvvetleri’ne ait tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile destek sağlandığını duyurdu.

#Marmaris’te çıkan orman yangınına yönelik söndürme çalışmalarına, gelen talep üzerine Deniz Kuvvetlerimize ait tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile destek sağlanmaktadır. pic.twitter.com/4Bcsqbw4xQ

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) July 29, 2021

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.