MAVİ VATAN 2021 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Mavi Vatan 2021 Tatbikatı’na katılmak üzere Çanakkale’ye gitti. 

Helikopterle Ege Denizi açıklarındaki TCG ORUÇREİS’e inen Bakan Akar ve Komutanlar; Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu tarafından karşılandı, Donanma Komutanlığı Harekat Başkanı’ndan tatbikata ilişkin brifing aldı. 

Bakan Akar’ın beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile tatbikatın sevk ve idare edildiği sancak gemisi TCG ORUÇREİS’e gelmesiyle Mavi Vatan 2021 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetleri başlamış oldu. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da tatbikata video telekonferans yöntemi ile bağlanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın bu önemli tatbikatına katılan personele hitap etmesi bekleniyor. 

Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de gerçekleştiriliyor 

Mavi Vatan Tatbikatı yerli ve milli silah sistemlerinin, gemilerin etkinliğinin test edilmesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin harekata hazırlık eğitimlerinin yapılması ve kuvvetler arasında müşterek çalışabilirlik anlayışının artırılması maksadıyla gerçekleştiriyor. 
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın planlı tatbikatları arasında yer alan Mavi Vatan 2021’in fiili safhası Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de gerçekleştiriliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.