MBDA, BAE’de Füze Mühendislik Merkezi açtı

Fransa ile BAE, füze sistemleri geliştirilmesine yönelik ortak yatırım gerçekleştiriyor.

Fransız füze üreticisi MBDA, BAE ile uzun vadeli ortaklığı güçlendirmek ve füze sistemlerinin ortak geliştirilmesi için bir temel oluşturmak amacıyla Abu Dabi’de Füze Mühendislik Merkezi açtı.

Yapılan yatırım kapsamında MBDA ve BAE merkezli Tawazun Technology Innovation mühendislerinden oluşan ortak bir ekip yeni nesil Akıllı Silah ailesi üzerinde çalışmalar yürütecek.

MBDA tarafından yapılan açıklamada, Fransa ile BAE ortaklığınde gerçekleştirilen iş birliğinin nihai hedefinin önemli yerel içerik aracılığıyla BAE savunma endüstrisinin egemen yeteneklerini güçlendirirken doğru performans düzeyinde füze sistemleri sunmak olduğu belirtildi.

Tawazun Council Genel Sekreteri Tareq Al Hosani yaptığı açıklamada, “MBDA ile ortaklığımızda önemli bir kilometre taşını işaret eden BAE’deki Füze Mühendislik Merkezi’nin resmi açılışına tanık olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu merkez, BAE’nin savunmasını sağlama taahhüdümüzü temsil ediyor. Füze Mühendislik Merkezi, Tawazun Council ile MBDA arasındaki başarılı iş birliğinin bir kanıtıdır ve bölgede uzun vadeli iş birliği ve karşılıklı büyüme için ortak vizyonumuzu sembolize etmektedir. Tawazun Council olarak, yerel içerik ve bilgi transferini teşvik ederken aynı zamanda ülkemizin özel gereksinimlerini karşılayan gelişmiş füze sistemleri geliştirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Merkez açılışında konuşan MBDA İcra Kurulu Başkanı Eric Béranger şunları söyledi: “Bu açılış, MBDA’da bizim için önemli bir dönüm noktası ve yerel varlığımızın ve ortağımız Tawazun Council ile iş birliğimizin öneminin bir göstergesi. Füze Mühendislik Merkezi faaliyeti geçti ve MBDA, şimdiden yeni nesil akıllı silahların geliştirilmesi üzerinde çalışıyor.”

Editör : Mehmet Yiğit Tanış

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.