Microsoft’tan Windows 10 dağıtımı için yeni yöntem

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/79uDmyqnFAS8wGdoIVxR3E” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Sürekli güncellemeler alan Windows 10 için farklı bir yöntem test edilmeye başlandı. Yeni yöntem sayesinde yeni özelliklerin ve iyileştirmelerin kullanıcılara ulaşmasında farklı bir yöntem kullanılacak. Önceden gelen yenilik ve iyileştirmeler için toplu güncellemeler ve özellik güncellemeleri bekliyordu.

Halihazırda kullanılan bu güncelleme yöntemi beraberinde dezavantajları da getiriyordu. Çünkü bir hatanın giderilmesi ya da bir özelliğin kullanıcılara kazandırılması için bekleyiş oluyordu.

Yeni özellikler için yeni dağıtım

Bu nedenle Microsoft tarafından “Windows Özellik Deneyimi Paketleri” aracılığıyla yeni özellikler ve iyileştirme güncellemeleri kullanıcılara ulaştıracak.

Yeni yöntemde Windows çekirdeği dışında gelen güncellemelerin alınabileceği yer olarak belirlendi.

Test aşamasında olduğu belirtilen özelliğin hangi uygulama ve kısımları kapsadığına dair kesin bilgi paylaşılmadı. Ancak beklentilere göre aşağıdaki yazılım ve kısımlar söz konusu güncelleme yöntemine dahil olacak:

Windows 10 Başlat Menüsü

Windows Ekran Alıntısı Aracı

Internet Explorer

XBOX entegrasyonu

Linux için Windows Altyapı sistemi

Note Defteri

Paint

Söz konusu özellik şu anda Windows Insider programına katılan beta test kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.