Milli İrade’yi tehdit edecek hiçbir güç abâd olamaz!

[wpcc-iframe allow=”encrypted-media” allowtransparency=”true” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/08GCoFZYtfFFYPIe95B1ee” width=”100%”]

Deniz Kuvvetleri’nden 103 emekli amiralin, Montrö Sözleşmesi tartışmalarının ardından yayımladığı bildiri, MSB başta olmak üzere pek çok devlet kurumu ve yetkilisi tarafından sert sözlerle eleştirildi. 

Metnin bütünü dikkate alındığında tehditkâr bir üslupla yazıldığı anlaşılmaktadır. Darbe imasıyla ne alakası var denmek suretiyle her ne kadar inkar edilecek olsa da; 15 Temmuz darbe girişiminin travmaları henüz zihinlerde taptazeyken, eski ya da emekli de olsa amiral sıfatıyla gece yarısı bildiri yayınlamak bizatihi darbeyi çağrıştırır. Eğer bu bildiride yer alanlardan bir kısmı, bunu amaçlamadıkları halde bir takım ajan provokatörlerin peşine takılmışsa, durum yine vahimdir.

Siyasal tarihimiz askerî darbelerin, kadim milletimizin refahı ve bekasına verdiği zararın türlü örneklerini barındırmaktadır. Hepsi içimizde acıdır, milletimizi dünyaya karşı da küçük düşürmüştür. Türk milleti bu zararların farkında olarak son yapılan darbe girişimine karşı dünyaya ders veren bir refleks göstermiştir. SavunmaTR olarak diyoruz ki; millet olarak asker bizim askerimizdir, cumhuriyet bizim cumhuriyetimizdir, demokrasi de bizim demokrasimizdir. FETÖ sebebiyle yıpratılan kurumlarımızın, vatanseverlik adına siyasete müdahale etmek suretiyle daha da fazla yıpratılmaması çok önemlidir.

Cumhuriyetin temellerini oluşturan değerlerin başında gelen milli iradenin hiçe sayılması konusunda herhangi bir imayı dahi kabul edilemez görmekteyiz. Bu bağlamda “düşman sevindirecek” herhangi bir ayrışmanın veya karmaşanın yaşanmamasını temenni eder, saygılarımızı sunarız.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.