Mısır Uzay Ajansı’ndan 8 milyon dolarlık küp uydu anlaşması

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/5ujqxtUOXkcQfWxLwSW5oN” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Mısır, aralık ayında fırlatacağı uyduya ek olarak milli uzay programını da geliştirmeye devam ediyor.

Space in Africa adlı sitede yer alan habere göre Mısır Uzay Ajansı (EgSA) ve Benha Üniversitesi, ”küp uydu” geliştirmek ve bu konuda eğitim laboratuvarları inşa etmek üzere 8 milyon değerinde iş birliği anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre Benha Üniversitesi; Mochtohor, Shubra ve Benha kampüslerinde üç eğitim ve teknoloji laboratuvarı inşa edecek. Mısır Uzay Ajansı’ndan (EgSA) ve Benha Üniversitesi’nden personeller, küp uydu başta olmak üzere uzay teknolojileri alanında ortak çalışmalar yürütecek. İmza törenine EgSA Başkan Yardımcısı Dr. Muhammed Iraqi ve Benha Üniversitesi Rektörü Dr. Nasır al Jizawi’nin yanı sıra birçok üst düzey yetkili katılım sağladı. 

Mısır Uzay Ajansı (EgSA) geçen hafta Thebes Üniversite ile de uzay araştırmalarında çalışacak personel yetiştirilmesi üzere anlaşma imzalamıştı. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.