MİT’ten PKK’ya ağır darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının ve Milli İstihbarat Teşkilatı personellerinin müşterek bir biçimde yaptığı operasyonlar ile terör ötgütü PKK/KCK’ya darbe indirilmeye devam ediyor.

Türkiye’deki birçok terör eyleminin faillerinden olan ve kırmızı bültenle aranan PKK’nın Irak’taki sözde öz savunma güçleri sorumlusu Ulaş Dersim kod adlı terörist Ulaş Doğan, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yapılan sınır ötesi operasyonla etkisiz hale getirildi.

MİT’in terörist Doğan’ın Irak’ın kuzeyindeki Türklere yönelik eylem arayışında olduğu bilgisine ulaşması üzerine Irak’ın Süleymaniye şehrinde operasyon düzenlendi.

Örgüt adına Irak’ın kuzeyindeki şehirlerde sivil halkı Türkiye aleyhine örgütlemeye çalışan Doğan’ın, son dönemde Irak ve Suriye’de örgüt yöneticilerine yönelik başarılı operasyonlara karşılık vermek amacıyla bölgedeki Türk vatandaşları hakkında bilgi toplama faaliyetlerine başladığı öğrenildi.

Eylem planı üzerinde çalışmak amacıyla bölgeye gelen terörist Doğan, MİT operasyonuyla Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye’nin Kaladize ilçesinde etkisiz hale getirildi.

PKK/KCK’nın bir dönem sözde Süleymaniye sorumlusu olarak faaliyet gösteren Hasan Adır da bir süre önce MİT tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.