MMU için dijital ikiz çalışmalarına başlandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Milli Muharip Uçak için çalışmalarına hızla devam ediyor.

MMU’nun 2023 yılında hangardan çıkması için çalışmalarını devam ettiren TUSAŞ; dijital ikiz teknolojisi için kullandığı PLM (Product Lifecycle Management) sistemi tecrübesini, savunma ve havacılık camiasındaki davetlilerle bir araya geldiği etkinlikte paylaştı. 

Etkinlikte TUSAŞ, tecrübeleri ile birlikte Dassault Systemes firmasının bilgi paylaşımları ve sektördeki başka firmaların PLM uygulama tecrübelerini de aktardı.

Tasarımdan üretime Milli Muharip Uçağı geliştirmek için 3DEXPERIENCE PLM platformunu ve havacılık endüstrisi deneyimlerini kullanan TUSAŞ, bu teknoloji için Dassault Systemes firması ile anlaşma yapmıştı.

Dijital ikiz teknolojileri yardımı ile MMU’nun tüm tasarım ve testlerini gerçekleştirecek olan TUSAŞ, bu sayede ürün geliştirme sürecini hızlandıracak ve dijital teknolojiler ile üretim ve test işlemlerini devam ettirecek.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçağımızı dijital ikiz teknolojisi  3D Experience ile dijital ortamda tasarlayıp büyütüyoruz. Mühendislik süreçlerimizde en yeni teknolojileri kullanıyoruz.Hedeflerimizi gerçekleştirmek için yolumuz teknolojik inovasyon.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.