MQ-9B SkyGuardian İngiltere’de

MQ-9B SkyGuardian, Avrupa tanıtım gösterileri için İngiltere’de bulunuyor.

Janes sitesinde yer alan haberde General Atomics Aeronautical Systems üretimi MQ-9B (Protector RG MK 1) insansız hava aracının (İHA) İngiltere’deki RAF Weddington merkezinde 25 Ağustos tarihinde fotoğraflandığı aktarıldı.

SkyGuardian, İngiltere’de kaldığı süre boyunca çok uluslu tatbikatlara katılacak ve SeaGuardian konfigürasyonundaki denizcilik rolüne dair özelliklerini de sergileyecek. SkyGuardian’ın RAF Waddington’a gelişi, türün Birleşik Krallık’taki ilk gösterimini Temmuz 2018’de Royal International Air Tattoo’da (RIAT) gerçekleştirdikten üç yıl sonra gerçekleşti.

Temmuz ayında Birleşik Krallık hükümeti, halihazırda sözleşmesi bulunan üç İHA’ya ek olarak 13 Protector İHA’nın daha siparişini açıklayarak toplam sayıyı 16’ya çıkarmıştı. Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin, 2023/2024’te kapasiteyi operasyonel manada ilan etmesi planlanıyor.

RAF Waddington hakkında

Lincolnshire’daki RAF Waddington, Birleşik Krallık “İstihbarat, Gözetleme, Hedef Tespit ve Keşif (Intelligence, Surveillance, Targeting and Reconnaissance, ISTAR)” merkezi olarak en yoğun İstasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Havadan istihbarat uçakları ile E-3D Sentry AEW1 gibi sistemler için de ana operasyon üssü olan merkezde yaklaşık olarak 3500 çalışan bulunmaktadır.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.