Mustafa Varank’tan Dijital Dönüşüm çağrısı

Türkiye’nin savunma sanayii ve teknoloji alanında son yıllarda attığı başarı adımların sürdürülebilir olması ve milli teknoloji hamlesinin tam manasıyla amacına ulaşması için “Dijital Dönüşüm” çağrısı yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın başlattığı çağrı, özellikle gençleri hedefliyor.

Mustafa Varank’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı çağrıda, “Sanayimizin Milli Teknoloji Hamlesi dijital dönüşümle devam ediyor. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı ‘Dijital Dönüşüm’ Çağrımız açıldı.” ifadelerine yer verildi.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı web sitesinde bulunan program portalı uygulaması üzerinden çevrim içi alınacak başvurular için son gün ise 3 Kasım olarak belirlendi.

Konuya ilişkin detaylar ise hamle.gov.tr/Home/CagriPlani sitesi üzerinden paylaşılacak.

Dijital dönüşüm çağrı listesinde 188 ürün ve 54 yenilikçi teknoloji bulunuyor.

Yenilikçi teknoloji alanları, “ekran teknolojileri, veri ve yazılım altyapısı teknolojileri, yeni nesil akıllı sensörler, giyilebilir teknolojiler, mikro elektronik teknolojileri, nükleer teknolojiler ile diğer elektronik ve yazılım teknolojileri” olarak belirlendi.

Başvuru yapmak isteyenler için detaylar ise şu şekilde:

Sadece Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri başvuruda bulunabilecek.

Çağrıya, yalnızca duyuru ekinde yer alan Dijital Dönüşüm Çağrısı Kapsamındaki Öncelikli Ürün Listesi’nde yer alan Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu kodlarına sahip ve/veya ürün veya üretim teknolojisi açısından yenilikçi teknoloji alanlarına yönelik ürünlere ilişkin yatırım projeleriyle başvurulabilecek.

Başvurusu yapılan yatırım projelerinin büyüklüğü 10 milyon liradan az olamayacak. Bu tutar, salt yazılım geliştirmeyi amaçlayan projeler için ise 3 milyon lira olarak uygulanacak.

Çağrıda, ön başvuru bitiş tarihi 3 Kasım 2021, ön değerlendirme bitiş tarihi 13 Kasım 2021, kesin başvuru bitiş tarihi 3 Aralık 2021 ve bağımsız değerlendirme raporunun yüklenmesi için son tarih 7 Ocak 2022 olarak belirlendi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.