Myanmar’da sosyal ağlara erişim engellendi

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/0zOEYYNHii3ow299x52Ncf” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Myanmar’da gerçekleşen darbe ve seçilmiş liderlerin tutuklanmasının ardından devam eden süreçte, darbe yönetimini pekiştirmek isteyen askeri cunta yönetimi protestocuların sosyal medyaya erişimini engellemeyi sürdürüyor. 

NPR tarafından yapılan habere göre Cumartesi günü ülkenin ticari başkenti Yangon sokaklarında protestoların artmasının ardından internet erişimini engelleme yoluna gidildi. Myanmar İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Facebook’un Pazar gününe kadar engelleneceğini bildirdi. Facebook’un yanı sıra Twitter, Instagram ve WhatsApp’a erişim de engellendi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada yanlış bilgiler yayıldığı ve bu yüzden sosyal ağların engellendiği öne sürüldü. Facebook’tan yapılan açıklamada ise yöneticiler derhal bu engelleri kaldırmaya çağırıldı. Konuya tepki gösteren Twitter da bu engelleri, “insanların seslerini duyurma hakkını baltalamak” olarak nitelendirdi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.