NASA bir tesisini göçmen çocuklar için kullanılabilir

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/6vgl3xzKlCWIdMx5BUkqDu” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

ABD, anne babası yanında bulunmayan ve sınırda bekleyen binlerce mülteci çocuğun ileride koruyucu ailelere verilene kadar Kaliforniya eyaletinde Moffett Federal Havaalanı’ndaki NASA’nın Ames Araştırma Merkezi’nde bakmayı düşünüyor.

ABD News’in haberine göre, planlar netleşmese de Gümrük ve Sınır Koruma İdaresi tarafından gözaltına alınan ve bekletilen 3,500’den fazla mülteci çocuğun Moffett Federal Havaalanı’ndaki NASA’ya ait olan Ames Araştırma Merkezi’nde barındırılması düşünülüyor.

NASA Sözcüsü Darrell Waller konuyla ilgili, “ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, NASA Ames Araştırma Merkezi’ndeki yetkililerden, refakatsiz göçmen çocuklar için geçici bakım tesisleri olarak gelecekte potansiyel olarak kullanılabilecek ve uygun olabilecek boş alanlara sahip olup olmadıklarını belirlemelerini istedi. Bu çaba, NASA’nın birincil görevlerini yerine getirme yeteneğini etkilemeyecek.” açıklamasında bulundu.

NASA’nın Ames Araştırma Merkezi, göçmen çocukların ABD’deki ailelere verilene ya da koruyucu ailelerle bir araya gelene kadar Teksas Carrizo Springs’teki tesis gibi çalışacak.

Şu anda mülteci çocukları barındıran diğer tesislerde 8 bin 100 çocuk bulunuyor.

Veriler, gözaltına alınan mülteci çocukların çoğunun 13 yaş üstünde, yaklaşık 200’ünün ise 12 yaş altı olduğunu gösteriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.