Neuralink’in tanıtımı yapıldı

Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, yeni sıradışı projesini çevrimiçi düzenlenen bir etkinliğe katılarak tanıttı. Projenin asıl hedefini insan beyni ile bilgisayarları birleştirmek oluşturuyor. Bir bilgisayar çipi olan Neuralink ürünü, insan beynine ince kablolar aracılığıyla bağlanacak. 

Bağlantı kolay bir şekilde yapılabilecek

İnce kablolar yardımıyla bağlanan ürün, zorlanmadan işlemle kafatasına yerleştirilebilecek. Çapı 23 mm, kalınlığı 8 mm olan cihaz, enerjisini pillerden edinecek. Bağlantının gerçekleşmesini ardından, internete bağlanan bütün cihazların kontrolü yapılabilecek. Çevrimiçi gerçekleştirilen etkinlikte Elon Musk, Neuralink ile Tesla’nın otomatik pilotunun kontrol edilebildiğini belirtti. Ünlü girişimci, bu ürünün oyun oynamak için de kullanılabileceğini de bilgilendirmesine ekledi.

Tedavilerde de kullanılabilir

Elon Musk, ürünün bir akıllı saatten beklenen bütün özellikleri karşıladığını söyledi. Ürün henüz insanlar üzerinde denenmedi. Söz konusu çipe, ABD Gıda ve İdaresi tarafından “Çığır açan cihaz” unvanı verildi. Musk yeni ürününün, Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılabileceğini iddia etti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.