NFT’ler yakında Instagram’da

NFT teknolojisi sosyal medya uygulamalarında yakında kendini göstermeye başlayacak.

Dünya teknoloji devlerinden Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, NFT’nin yakın zaman içerisinde Instagram’da olacağını duyurdu.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg itiraf etti! Haberler

South by Southwest (SXSW) konferansında NFT üzerindeki çalışmalarını anlatan Zuckerberg, NFT’nin Instagramda kullanılacağının müjdesini, “Kısa vadede, NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz. Gelecek birkaç ay içinde bu mümkün olacak. Uzun vadede, Metaverse’teki avatarınızın kıyafetleriyle NFT oluşturabilmenizi umuyorum.” ifadeleriyle verdi.

Bu konuyla ilgili çözülmesi gereken çok fazla teknik konu olduğuna dikkat çeken Zuckerberg, bununla ilgili detay vermekten de kaçındı.

NFT

“Non-fungible token” olarak bilinen NFT, Türkçe’de “değişimi mümkün olmayan para ya da çip” anlamına geliyor.

Instagram'da NFT dönemi başlıyor - Son Dakika Haberleri

Özgün ve biricik olmasıyla taklit edilmesi ve kopyalanması mümkün olmayan NFT, her yaştan her ülkeden kullanıcı tarafından büyük talep görmeye devam ediyor.

Sosyal medyadaki herhangi bir paylaşım, bir sanat eseri ya da bir dijital oyundaki araç gereçler dijital mecrada NFT olarak üretilip satışa sunulabiliyor.

NFT’lerin açık artırmayla satılabildiği pazarlar arasında OpenSea, Decentraland, Rarible ve Nifty Gateway gibi sanal platformlar bulunuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.