Nokia 5G yarışında ‘ben de varım’ dedi

Finlandiyalı telekomünikasyon devi Nokia’dan yeni bir adım geliyor.

Dünya markası şirketler tarafından 2019’da yapılan tüm planlar dahilinde 2020’de dünyanın büyük bir çoğunluğu 5G kullanıcısı olacaktı. Ancak, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten dolayı beklenen adımlar şirketler tarafından atılamadı.

Pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörlerden biri olan teknoloji sektöründe planlanan işler takvimlerin gerisinden kaldı.

Nokia 5G pazarında yer almak istiyor

Koronavirüsün dünyayı etkisi altına almasının ardından bu durumu fırsata çevirmek isten nokia, 5G altyapılarının kurulması üzerine yaptığı anlaşmalar ile piyasada adını duyurmaya hazırlanıyor.

Her ne kadarda şu anlık 5G teknolojisinin yükünü Huawei, Samsung ve Xiaomi gibi önemli şirketler çekse de çok yakın bir süreçte Nokia bu isimler arasına girecek gibi görünüyor.

Finlandiyalı telekomünikasyon devi Nokia, 5G teknolojisiyle tekrardan diğer telekomünikasyon şirketleri ile yarışmak istiyor. Koronavirüs döneminde bazı şirketlerle el sıkışan Nokia, son olarak Çin Unicom’un 5G ağlarının %10’unu kurmak için anlaşmaya vardığı bilgisi geldi. Finliler, çip tedarikçilerini arttırmak içinde Broadcom ile başka bir anlaşma imzaladı.

Nokia bu hamlelerle yeniden eski günlerine 5G projesi ile geri dönmek istediğini yapılan anlaşmalar ve atılan adımlarla gösteriyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.