Nurol Makina ve Malezyalı Nadicorp şirketinden zırhlı araç anlaşması

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında çok farklı noktalara zırhlı araç tedariğinde bulunan Nurol Makina DSA Fuarı’ndaki standında önemli gelişmelere imza attı.

Türkiye’den 31 firma ve kuruluşun katıldığı Fuar’da yerini alan Nurol Makina ve Sanayii A.Ş.; Malezyalı Nadicorp şirketi ile bir anlaşma gerçekleştirdi.

Nurol Makina’nın Nadicorp ile yaptığı anlaşma; zırhlı araçların Malezya ordusuna tedarik edilmesini kapsıyor.

Anlaşma Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol ve Nadicorp şirketi yetkilisi arasında yapıldı. Anlaşmanın yapıldığı “Nihai Konfigürasyon Gözden Geçirme Kabul İmza Töreni”ne SSB Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, SSB Orta Asya, Uzak Doğu Bölge Müdürü Ahmet Kaygusuz ve FNSS Genel Müdürü Nail Kurt da katıldı.

Anlaşma kapsamında Malezya ordusuna tedarik edilecek aracın harekât sahasında kendini kanıtlamış Ejder Yalçın olduğu aktarılırken; adet ve maliyetinin ne olduğu konusunda bir bilgiye yer verilmedi.

İlk defa Slovakya’da tanıtılan ve birçok ülke tarafından ulusal misyonlarının yanı sıra NATO ve Birleşmiş Milletler görevlerinde etkin olarak kullanılan Ejder Yalçın, farklı coğrafyalardaki kullanımlardan elde edilen geri bildirimlerle sürekli olarak geliştiriliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.