Onun gözünden hiçbir şey kaçmaz: TOGAN

Yükselişini her geçen gün aralıksız sürdüren Türk savunma sanayiinin özgün ürünleri performansını sergilemeye devam ediyor.

STM tarafından üretilen Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN, gece gündüz güvenlik güçlerine hizmet veriyor.

STM resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda;

“Onun gözünden hiçbir şey kaçmaz! Keşif, gözetleme ve istihbarat görevleri için tasarlanan, Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemimiz TOGAN, etkin operasyon kabiliyeti ile gece ve gündüz DaimaNöbette.” ifadelerine yer verildi.

İnsansız Kara Araçlarına TOGAN entegrasyonu

Geçtiğimiz aylarda STM tarafından üretilen Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN, entegre edildiği GÖLGE SÜVARİ üzerinden sergilediği performans ile görevini başarıyla yerine getirmişti.

STM tarafından yapılan açıklamada, Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN ile kara araçlarının artık daha etkili olduğuna dikkat çekilmişti.

Yapılan açıklamada FNSS tarafından üretilen GÖLGE SÜVARİ’ye entegreli TOGAN’ın görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği ifade edilmişti.

Açıklamanın tamamında ise “Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemimiz TOGAN ile kara araçları artık daha etkili! FNSS’nin insansız kara aracı GÖLGE SÜVARİ’ye konsept çalışma olarak entegre ettiğimiz TOGAN’ın görevini başarılı bir şekilde tamamladığı dakikalar…” ifadelerine yer verilmişti.

Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN

Taktik seviye keşif, gözetleme ve istihbarat görevlerinde kullanmak üzere tasarlanan, özgün uçuş kontrol sistemi ve görev planlama yazılımına sahip, tek er tarafından taşınabilen ve kullanılabilen Döner Kanatlı Gözcü İHA Sistemi TOGAN, uçuş kontrol bilgisayarı ve müşterek Yer Kontrol İstasyonu vasıtasıyla, birden fazla platform ile otonom şekilde havada görev değişimi / devri kabiliyetine sahip olup operatörlere kesintisiz ve uzun süreli gözetleme kabiliyeti sunuyor.

Kabiliyetler | Yetkinlikler

  • Gündüz ve gece etkin operasyon
  • Gerçek zamanlı mobil veya statik nesne tanıma ve takibi
  • Yüksek performanslı otonom seyrüsefer ve uçuş control sistemi
  • Birden fazla platform arasında havada otomatik görev değişimi
  • Tek personel tarafından kullanılabilme
  • 3-Eksen, 30x Elektro Optik Görüntüleme POD’u
  • 3-Eksen stabilize Gece Görüş POD’u
  • Entegre 3-Eksen Gündüz ve Gece Görüş POD’u (opsiyonel)

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.