Oracle’den Hindistan’a büyük yatırım

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Oracle Amazon, Microsoft ve Google’a rakip olmak ve gelecekte bulut yedekleme teknolojilerini domine etmek için bu konuda büyük şirketlerin savaş alanı haline gelen Hindistan’daki yatırımlarını artırıyor. Redwood City, Kaliforniya merkezli firma, geçtiğimiz ay Hindistan’daki ikinci Cloud bölgesini Haydarabad’da kuracağını duyurdu. Şirket bulut teknolojisini Hintli işletmelere, hükümete ve yeni şirketlere inovasyon kilidini açma ve iş büyümelerini artırma vaatleriyle satmak için iddialı bir şekilde piyasaya giriyor.

Oracle Cloud Hindistan ekibinin başkan yardımcısı Sriram Rajan: “Hindistan dünyada iki Cloud bölgesine sahip birkaç ülkeden biri. Bu gerçekten büyük bir şey ve Oracle’ın Hindistan’a olan bağlılığının ve burada bizim için büyüyen bir Cloud piyasasının olduğu gerçeğinin de bir yansıması.” diyor. “Hindistan Oracle için dünya çapında çok önemli bir pazar olacak. Müşterilerimiz binlerce kişiyle çalışıyor ve son dört yılda müşteri tabanımızı iki katına çıkardık.”

Yeni tesisin açılışı 2019 yılında Mumbai Cloud bölgesinin kurulmasını takip ediyor. Oracle yeni bölgenin Hindistan’ı birden çok Cloud bölgesi bulunan, güvenli ve istikrarlı kurumsal bulut hizmetlerine yönelik artan talebi etkin bir şekilde karşılayabilecek ve bu alandaki en yeni ülke haline getirdiğini açıkladı. Oracle Hindistan’daki kurumsal müşterilere ise ikinci nesil bulut sistemini temel alarak daha iyi performans, fiyatlandırma ve güvenlik sağlayacağını duyurdu. Bu lansmanla Hindistan da ABD, Kanada, Japonya, Avustralya, Güney Kore ve Avrupa Birliği gibi kurumsal derecede felaketten kurtarma stratejilerini kolaylaştıran birden fazla Oracle Cloud bölgesine sahip ülkelerin arasına katılıyor.

Oracle’ın Japonya ve Asya Pasifik genel başkan yardımcısı Garrett Ilg, “Oracle olarak Avustralya, Japonya, Kore ve şimdi de Hindistan’da ikili bulut bölgeleri açarak, gelecek on yılda büyümeyi destekleme taahhüdümüzü yeniliyoruz.” dedi.

Oracle benzersiz çift bölge stratejisinin, bir olağanüstü durumda müşterilerin hassas verilerinin veya uygulamalarının başka bir ülkeye transfer edilmesine gerek kalmadan aynı ülke içinde kurtarma avantajı sağladığını söyledi. Firma bu nedenle veri dokunulmazlığı ile ilgili yasal gereklilikleri uymasının yanı sıra birden fazla ülkede faaliyet göstermeyle ilgili operasyonel sorunları da aştıklarını söyledi.

Oracle India bölge genel müdürü Shailender Kumar, “Çok sayıda Hint kuruluşu bulut teknolojisi liderliğindeki yeniliklere daha fazla odaklanarak büyüme yörüngelerini değiştirmek istiyor” dedi. “Hindistan’da hizmet veren iki Oracle Cloud bölgesi ve yaklaşık 1000 uzman Oracle iş ortağının yeterli desteği ile 15000’den fazla yeni müşterimizi inovasyon yolculuklarında desteklemeye hazırız.”

Oracle bulut yedekleme teknolojilerini domine etmek için Amazon Web Services, Microsoft ve Google gibi global şirketlerle rekabet ediyor.

(kaynak: Business-Standart)

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.