"OSBÜK-OSB Yıldızları-İlk 500 Araştırması" başladı

OSBÜK’ten yapılan açıklamada, bu yıl ilki gerçekleştirilecek araştırma kapsamında OSB’lerdeki sanayii tesislerinin ihracattan istihdama, Ar-Ge’den dijital dönüşüme kadar birçok alanda değerlendirileceği ve araştırma sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, saha çalışmalarının bugün itibarıyla başladığını, hedeflerinin OSB’lerde üretim yapan sanayii tesislerinin verilerini daha sağlam bir şekilde analiz ederek, Türkiye’nin kalkınmasına daha güçlü destek vermek olduğunu vurguladı.

Kütükcü, Türkiye’de 1961’de başlayan OSB’leşme hikayesinin sınırları aşan bir başarı öyküsüne dönüştüğünün altını çizerek, şunları kaydetti:

“Şu anda 81 şehrimizde 347 organize sanayii bölgemiz var. OSB’lerde sanayii üretiminin yüzde 40’ı gerçekleştiriliyor ve 2 milyon 100 bin insanımıza doğrudan istihdam sağlanıyor. OSB’lerimizin bu başarı öyküsünü ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak için yeni bir süreç başlattık. Çalışmamızı her yıl yaparak kamuoyuyla paylaşacağız. Türkçe-İngilizce olarak yayınlayacağımız bu raporla OSB’lerimizin ve sanayiicilerimizin başarılı performanslarını ulusal ve uluslararası çapta anlatacak etkin bir referans kaynağı da ortaya koymuş olacağız.”

Kütükcü, 64 bin sanayi tesisini kapsayacak “OSBÜK-OSB Yıldızları-İlk 500 Araştırması”nın Türkiye’de kendi alanında yapılacak ilk ve tek çalışma olacağının altını çizerek, tüm OSB’lere ve katılımcılarına bu çalışmaya destek vermeleri çağrısında bulundu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.