Otokar 6 aracı ile IDEX 2023’te

Türkiye’nin global kara sistemleri üreticisi Otokar, 20-24 Şubat 2023 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlenen IDEX Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda geniş zırhlı araç ailesinden 6 aracını sergiliyor.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, savunma sanayii alanında farklı coğrafyalarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Savunma sanayii için ürettiği araçlarını 40’tan fazla ülkeye ihraç eden şirket, dünyanın önemli savunma fuarlarından biri olan IDEX’te gövde gösterisi yapıyor.

Bu yıl 20-24 Şubat 2023 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlenen IDEX Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda Otokar’ın dünyaca ünlü askeri araçlarının yanı sıra kara sistemleri alanındaki üstün kabiliyetleri de tanıtılıyor. Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarda Otokar, 6 aracıyla yer alıyor.

5 gün sürecek fuar süresince Otokar standında AKREP II Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platformu Aracı COCKERILL CSE 90LP 90mm Kule ile, ARMA 8×8 Zırhlı Muharebe Aracı 30mm MIZRAK Kule sistemiyle, TULPAR Paletli Zırhlı Muharebe Aracı yine 30 mm MIZRAK Kule sistemiyle sergilenecek.

Otokar standında ziyaretçiler ayrıca COBRA II Zırhlı Personel Taşıyıcı, COBRA II MRAP Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Aracı ve ARMA 6×6 Zırhlı Personel Taşıyıcı araçlarını da yakından inceleme fırsatı bulacak.

“Kabiliyetlerimizle küresel savunma sanayinde ön plana çıkıyoruz”

Uluslararası savunma sanayi alanındaki konumunu her yıl daha üst seviyelere taşıyan Otokar için IDEX’in ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Genel Müdür Serdar Görgüç;

“NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi olmamızın yanı sıra, bugün 40’tan fazla ülkede, 60’a yakın kullanıcıya hizmet veren 33 bine yakın askeri aracımız bulunuyor. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde olan araçlarımızla, farklı iklim ve coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Bu anlamda, sadece ürünlerimizle değil, global ölçekteki bilgi birikimimiz, mühendislik başarımız, Ar-Ge ve teknoloji kabiliyetlerimizle de küresel savunma sanayinde ön plana çıkıyoruz. Otokar’ın Körfez Bölgesi başta olmak üzere yurt dışı iş birliklerini güçlendirme ve yeni pazarlara açılma hedefi doğrultusunda IDEX önemli bir fırsat.” dedi.

“Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’ni önemsiyoruz”

Otokar’ın geniş askeri araç ürün gamında bulunan farklı model araçların 2000’li yılların başından bu yana, Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde farklı kuvvetlerde başarıyla hizmet verdiğini belirten Serdar Görgüç şöyle konuştu;

“Otokar olarak Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’ni önemsiyoruz. 2016 yılında kurduğumuz Otokar Land Systems şirketimizle bölgedeki kullanıcılarımıza daha yakınız. Mevcut ve potansiyel kullanıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerini daha iyi gözlemliyor, gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Otokar Land Systems ile geride bıraktığımız 7 yıllık süreçte başarılı işlere imza attık. 2017 yılında, dönemin en büyük ve en önemli 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araç sözleşmesini imzaladık, teslimatları başarıyla tamamladık. Üstün tasarım, test ve üretim kabiliyetlerimiz sayesinde, kullanıcılarımızın sürekli değişen gereksinim ve ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilme yeteneğine sahibiz. Otokar bugün artık teknoloji transferi ve yerel üretim kabiliyetiyle de ön plana çıkıyor. Verimli geçeceğini umduğumuz IDEX süresince mevcut kullanıcılarımızla olan iş birliklerimizi geliştirip, yenilerini eklemeyi hedefliyoruz.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.