OTTO Game Jam rekor katılımla tamamlandı

OTTO Game Jam organizasyonu yaklaşık 400 katılımcı ve 150’nin üzerindeki takımla sona erdi.

25 Eylül saat 16.00’da başlayan OTTO Game Jam, 27 Eylül saat 18.00 civarında Türkiye’nin dört bir yanından online bir şekilde katılım sağlayan oyun severlerle son buldu.

Sıralamayı lider olarak tamamlayan  “Cengaver Games” bilgisayar sürümü için yapmış olduğu “Time Shift” isimli oyun 5 bin liranın sahibi olmayı başardı. Ekip, 4 kişiden oluşurken liderlik koltuğuna oturan takımın isimleri şu şekilde; Deniz Öndin, Mustafa Kerim Kıvanç, Ömer Faruk Şimşek ve Ahmet Ubeydullah Özsoy.

Time Shift oyununun içeriği
Time Shift oyunu 2 farklı zamanda geçen ve bu zamanları birbirine bir portal ile bağlayan, portal sayesinde zaman değişimi yapabildiğiniz bir fps, tower defence oyunu olarak dikkat çekiyor. Orta çağ temalı ve gelecek zaman olarak görülen siber zamanda geçiyor. Oyunda amaç belirli noktalardan gelen düşmanları oyuncu ve oyuncunun yerleştirdiği dost askerler ile birlikte kendi üssünü savunmak gerekiyor. Oyunda istilacıları öldürüp puan ve aynı zamanda para kazananılabiliniyor. Kazanılan para ile her haritada bulunan farklı shoplarda yükseltmeler yapılabilmekte. Ayrıca haritada gizli noktalarda bulunan chestlerden para da kazanılmakta. Oyunda portaldan geçip zaman değiştirildiğinde tüm her şey hangi zamanda ise o zamana uygun hallerine dönüşüyor. Örneğin: eski çağda ok kullanırken yeni çağda lazer silahına dönüşebiliniyor. Oyunda W-A-S-D tuşlarıyla yön verilmekte, boşluk tuşuyla zıplanmakta, Shift tuşuna basılarak hızlı koşulmakta,çevre ile etkileşime geçmek için de F tuşu kullanılıyor. Karakterin elindeki silah ise farenin sağ ve sol click tuşları ile yönlendiriliyor.

İkinci sırada ise 3 bin liranın sahibi “Blobformation” adlı oyun ile “KonoSuba: Kono Subarashii Sekai ni Syukufuku o!” takımı aksiyon türü ile ön plana çıktı. Oyun mobil/android olarak, Birkan Karacalar, Doğu Kalaycı, Betül Ecevit ve Süleyman Süzen tarafından yapıldı. 

Blobformation oyun içeriği
Kale kötü yola düşmüş düşmanları meleğe dönüştürüp ahirete uğurlayarak koruyor. Bunu yaparken top fırlatıcı düşmanları uygun modele dönüştürmek gerekiyor. Top fırlatıcının arkasındaki butonlara basarak doğru renge dönüştürüp, üzerine basarak ise ateş ediliyor. Endless olan bu oyun mekaniğinde eğer top fırlatıcısının canı sıfıra inerse kaybetmiş sayılıyor.

Üçüncülüğü “Dystopians” takımı bilgisayar sürümü için ortaya koymuş olduğu “In Sanity” isimli oyun ile dikkat çekmeyi başardı. Üçünlüğü kazanan üç isim ise Kadir Can Kızılarslan, Ataman Kunbuk ve İbrahim Öztürk oldu.

Dystopians oyun içeriği
Oyun FPS-Shooter tarzı bir savunma ve Treasure Hunt oyunu olmasıyla dikkat çekti. Oyunun hikâyesi zihni işgal edilen bir kişinin kendi zihnini koruması,sahip olduğu önemli bir belgeyi koruması ve sorgudan kaçmaya çalışması üzerine organize edilmiş. Oyundaki amacın haritaya rastgele dağılmış 3 anahtarı bulup çıkış kapısına getirmek. Yenilmemek için düşmanların odalarda arayıp bulmaya çalıştığı kitabı çıkışa götürmelerine vurup engel olmak,akli dengemizi korumak,akli denge barın düşmesi durumunda ise düşmanları öldürerek denge barı arttırılıyor. 

Özel jüri ödülüne layık olan oyun ise “Müteahhit Savar” ile “Hill of Hope” takımı ortaya koymuş olduğu oyun ile bilgisayar üzerinden oyun tutkunlarını bekliyor olacak. Oyunu, 5 kişilik ekip oluşturuyor. Furkan Şahin, Erce Uslu Melih Yeşilyurt, Yener Emin Elibol ve Samet şahin ekibin kadrosunu oluşturuyor. Ayrıca özel jüri ödülüne layık görülen ekibe 250 lira değerinde Steam kodu verilecek.

Ayrıca OTTO Game Jam programının etkinlik destekçiliğini Savunma Sanayii Başkalığı yaparken ana sponsorluğunu PAVOTEK, medya sponsorluğunu da SavunmaTR üstlendi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.