Pakistan’dan Afrika ülkelerine insani yardım

Dost ülke Pakistan’ın Afrika ülkelerine insani yardım faaliyetleri devam ediyor.

Pakistan Donanma gemisi NASR, Afrika ülkelerine İnsani Yardım ve Afet Yardımı (HADR) misyonunun bir parçası olarak Benin Cotonou Limanı’nı ziyaret etti. Cotonou’ya varışta PNS NASR, Pakistan’ın Nijer’deki Büyükelçisi Sayın Ahmed Ali Sirohey ile birlikte Pakistan Fahri Konsolosluğu, Pakistan’ın Nijerya Savunma Ataşesi ve deniz kuvvetleri yetkilileri tarafından kabul edildi. 

PNS NASR, dayanışma ve dostluk jesti olarak Cotonou Limanı’nda düzenlenen törenlerde Nijer ve Benin’e gıda yardımı yaptı. Etkinliklere Pakistan’ın Nijer Büyükelçisi, Nijer İnsani Yardım ve Afet Yönetimi Bakan Yardımcısı, Benin Başkanlık Bürosu Müdür Yardımcısı, Benin Nijer Büyükelçisi, Benin Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri dahil olmak üzere Nijer ve Benin üst düzey hükümet ve askeri yetkilileri katıldı. 

Geminin Cotonou’da kaldığı süre boyunca, PNS NASR Misyon Komutanı ve Komutanı, Nijer İnsani Yardım ve Afet Yönetimi Bakan Yardımcısı, Benin Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri ve Benin Deniz Kuvvetleri Komutanı ile görüştü. Görüşmeler sırasında, karşılıklı ilgi uyandıran konular ve ikili işbirliğinin geliştirilmesi konuları tartışıldı. Misyon Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Muhammed Amjad Khan Niazi’den ziyaret eden ülkelerin halkına en içten saygılarını iletti.

Pakistan Afrika ülkeleriyle dostluk bağlarını daha da güçlendirmek amacıyla PNS NASR gemisini düzenli olarak bölgeye yolluyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.