PAVOTEK ile Enertest arasında iş birliği

PAVOTEK ile Enertest şirketleri yeni bir iş birliğine imza attı.

PAVOTEK ile Enertest, Stratejik Partnerlik kapsamında 3 milyon dolar değerinde bir iş birliği sözleşmesine IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda imza attı.

İmza töreninde konuşan PAVOTEK Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Özbilen, “Bugün uzunca bir süredir iş birliği içerisinde olduğumuz Enertest firmasıyla beraber yeni bir anlaşmaya imza atıyoruz. Özellikle ülkemizdeki enerji otomasyon sistemlerinin ve biz burada yerli tasarımlarımız ve yerli ürünlerimizle katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ve Bugün Türkiye pazarında önemli bir şekilde yerlilik oranını artırmak üzere iş birliğimizi güçlendirmeye karar verdik. Bu çerçevede, bu anlaşmayla iş birliğimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Ben hayırlı olmasını diliyorum. IDEF’te bugün, bu birlikteliğimizin ileri iş birliklerimize artırmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

Enertest Genel Müdürü Ahmet Özdil de konuya ilişkin açıklamasında, “Enertest ve PAVOTEK’in bu iş birlikteliği bizi heyecanlandırıyor. Epey zamandır birlikte çalışmaya başlamıştık. Bunu da resmiyete dökmüş olduk. Enerji sektörü hızla gelişiyor, otomasyon sektörü. Biz de yıllardır bunun içindeyiz. Siz de tasarım, Ar-Ge ve savunma sanayiindesiniz. Bu iş birlikteliği enerji ve savunma sanayiinin birlikteliği çok güzel olacak. Hepimizi heyecanlandırıyor. İnşallah çok büyük projelere imza atacağız. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.