PayPal durmuyor! Satın alım için kripto para şirketleriyle görüşüyor

ABD’de yapılan yeni düzenlemeler, bankaların kripto para birimi hizmetleri sağlamasına izin veriyor. ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi de (OCC), federal bankaların kripto para birimi saklama hizmetleri sağlamasına izin verildiğini onaylıyor. Ödeme devi PayPal ise, kripto para alım satım hizmetini duyurmasının ardından şimdi de kripto para şirketi satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Paypal kısa süre önce, kripto para birimi hizmetlerini başlattığını duyurmuştu. Kripto yatırımcıları ve uzmanları konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Uzmanlar, Bitcoin yatırımcılarının farkında olması gereken birkaç endişe edici duruma işaret ediyor.

“Her Büyük Banka Bitcoin’in Nasıl Destekleneceği Konusunda Toplantı Yapıyor”

 Bitcoin haber sitesinde yer alan iddiaya göre, Paypal şirketinin kripto para kullanımını başlatmasıyla, kullanıcılar Paypal hesaplarındaki kripto para birimleriyle Paypal’ı bir ödeme şekli olarak kabul eden 26 milyon mağazada mal ve hizmetler için ödeme yapabilecek.

“Bitcoin artık isteğe bağlı değil”

ABD’deki yeni düzenleme ile, bankaların kripto para birimi hizmetleri sağlamasına izin vermiş olacak. ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), federal bankaların kripto para birimi saklama hizmetleri sağlamasına izin verildiğini onaylamış oluyor. Kripto endüstrisi ise, Paypal’ın bu açılımını büyük ölçüde yükseliş olarak görüyor. Bitcoin, fiyatını 13.000 doların üzerine çıkardı. Virgin Galactic Başkanı Chamath Palihapitiya Paypal haberleri ile ilgili twitter’dan bir açıklama yaptı. Palihapitiya, konu ile ilgili “Bitcoin artık isteğe bağlı değil” şeklinde yorumda bulundu. Messari’nin kurucusu Ryan Selkis ise, “Nihayet. Paypal, bitcoin uzay yarışına katılıyor. 346 milyon kullanıcı ve 26 milyon tüccar. Para yatırmada 20inci en büyük banka” şeklinde yorumda bulundu.

Kısa süre önce Square şirketi, toplam varlığının yüzde 1’ini yaklaşık 50 milyon dolar değerinde bitcoin’e koyduğunu açıkladı. Grayscale Investments, üçüncü çeyrekte kripto ürünlerine 1 milyar dolar ekleyerek Bitcoin’i topluyor. Bazı kullanıcılar ise, Paypal’ın, kullanıcıların kripto para birimlerini platformunun içine veya dışına aktarmasına izin verme politikasından endişe duyduklarını belirtti. Sosyal medyada gündem olan Paypal ve Bitcoin işbirliği için, birçok kullanıcı Paypal’ın bu duyurusunu etkili bulmadı. “Bitcoin’in Paypal’a ihtiyacı yok” şeklinde yorumda bulunuldu. Birçok Paypal kullanıcı, bitcoin kullanıcılarının ek ücret ve vergi tabi olup olamaycakları konusunda endişeli.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.