Pentagon’dan UFO çalışmalarına destek

Geçtiğimiz aylarda ABD ordusunun yayınladığı ve UFO’lara ait olduğu öne sürülen görüntüler büyük dikkat çekmişti. Pentagon şimdi de Amerikan Donanması’nın altında faaliyet gösterecek olan UFO gözlem biriminin hazırlıklarını tamamlıyor. 

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü Susan Gough, ekibin resmi adının Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Çalışma Grubu olacağını açıkladı. Birimin başlıca görevi ise uzaylıların peşine düşmek değil, tanımlanamayan obje, olayların doğasını ve kaynağını araştırmak olarak gösteriliyor.

ABD, hava sahasının güvenliğinden temkinli

Son yıllarda ülkede görülen insansız hava araçları ve drone gibi araçların seyrini kontrol altına almak isteyen ABD ordusu, analiz ve çeşitli çalışamalarda bulunulması bekleniyor.

Kongre üyeleri ve Pentagon temsilcileri de uzun süredir ABD üslerinin etrafında uçan araçların askeri jetler için tehdit oluşturduğunu öne sürüyordu. Tanımlanamayan cisimlerin uzaylı icadı olmadığı, dünya üzerindeki başka devletlere ait olduğu görüşü büyük destek görüyor.

Zaman zaman gündeme gelen insanların gördüklerini iddia ettikleri hava cisimleri ve benzeri konuları kayıt altına alacak. Birimin daha somut ve doğruluğu açısından çalışma yapması işlerini kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Bu çalışmalar için gerekli ekipman ve çalışma ekipleri tüm hızıyla sürmeye devam ediyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.