PKK’nın katlettiği 2 sivilin kanı yerde kalmadı

Türk Silahlı Kuvvetleri, yapılan hiç bir saldırıyı karşılıksız bırakmıyor.

5 Ağustos günü, Fırat Kalkanı bölgesindeki sivil bir vinç ve sivil bir ambulans PKK/YPG tarafından tanksavar füzesiyle hedef alınmıştı. Yapılan bu saldırıda 2 masum sivil hayatını kaybetmişti.

Millî Savunma Bakanlığı, 5 Ağustos’ta gerçekleşen bu saldırının karşılıksız bırakılmadığını, ateş destek vasıtaları ile yapılan atışlarla 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıkladı. Bakanlık açıklamanın devamında etkisiz hale getirilen 6 teröristten birinin sivil vinç ve ambulansa tanksavar füzesi atarak 2 masum sivili katleden terörist olduğunun tespit edildiğini de bildirdi.

MSB’nin resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, “PKK/YPG’li teröristlerin 5 Ağustos’ta, Fırat Kalkanı bölgesindeki sivil bir vinci ve sivil bir ambulansı tanksavar füzesiyle vurması cezasız kalmadı. Ateş destek vasıtalarımızla yapılan atışlarla 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi. Etkisiz hâle getirilen 6 teröristten birinin sivil vinç ve ambulansa tanksavar füzesi atarak 2 masum sivili katleden terörist olduğu tespit edildi.” ifadelerine yer verildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.