Roketsan, TEKNOFEST Azerbaycan’da gençlerin heyecanına ortak oluyor

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’ı sardı.

2018’den bu yana Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen ve 7’den 70’e büyük heyecanlara sahne olan, gençleri havacılık, uzay ve teknoloji alanlarında birer mucit olmaya teşvik eden TEKNOFEST, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı’nın da destekleriyle Azerbaycan’da da kapıların açtı.

Düzenlendiği ilk yıldan beri TEKNOFEST’in en büyük destekçilerinden biri olan ve her yıl düzenlediği Roket Yarışması ile geleceğin mühendislerinin ufkunu açan Roketsan bu yıl da Azerbaycanlı gençlerin yanında oluyor.

Bakü’de düzenlenecek TEKNOFEST Azerbaycan’a katılım sağlayacak Roketsan düzenleyeceği Khoot yarışması ve ALKA lazer oyunu ile de gençlerin ilgi odağı olacak.

Aynı zamanda Roketsan’ın son teknoloji ürünleri de Azerbaycan’da sergilenecek. Roketsan’ın standını ziyaret edenler Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın (SİHA) vurucu gücü olan Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T’yi; nokta vuruş kabiliyeti ve tahrip gücü ile fark yaratan TRLG-122 ve TRLG-230 füzelerini; asimetrik tehditlere karşı elektromanyetik ve lazer teknolojisini kullanan ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’ni (YESS) ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi’ni (MUFS) yakından inceleme fırsatı elde edecek.

“İki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ve stratejik ittifakın bir göstergesi”

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, TEKNOFEST Azerbaycan’a katılımları hakkında yaptığı açıklamada, “Dost ve kardeş Azerbaycan’ımızda TEKNOFEST gibi ufukları aşan bir festivalin düzenlenmesi bizleri heyecanlandırıyor. TEKNOFEST Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali’nin Azerbaycan’da ilk kez düzenlenmesi de iki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ve stratejik ittifakın bir diğer göstergesi olarak bizi gururlandırıyor. Ben ve ekip arkadaşlarım son teknolojiye sahip ürünlerimizi sergilemek ve anlatmaktan büyük mutluluk duyacağız. Tüm kardeşlerimizi bizlerle buluşmak için standımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.