ROKETSAN, TEKNOFEST’te ziyaretçilerini bekliyor

Cumhuriyetin 100. yılına özel bu yıl daha da genişleyerek kapılarını bilim sevdalılarına açan TEKNOFEST 2023, büyük bir heyecanla başladı.

Türkiye’nin roket ve füze üretim merkezi ROKETSAN da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te gençlerle bir araya geliyor.

En son teknolojiye sahip ürün ve eğlenceli aktiviteleri ile TEKNOFEST’teki yerini alan ROKETSAN; 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bu ürünleri 7’den 70’e tüm ziyaretçilere sergileyecek.

TEKNOFEST’in ilk düzenlendiği günden beri her zaman en büyük destekçisi ve katılımcılarından biri olan ROKETSAN, TEKNOFEST İstanbul’da yer alacak olan standında HİSAR Hava Savunma Füze Sistemi’ni, ATMACA Gemisavar Füzesi’ni, Mini Akıllı Mühimmat ailesinin üyeleri MAM-C, MAM-L ve MAM-T’yi, yeni geliştirilen seyir füzesi ÇAKIR’ı, Stand-off Mühimmatı SOM’u ve lazer güdümlü TRLG-230 füzesini sergiliyor.

ROKETSAN standı ayrıca eğlenceli aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Stantta düzenlenen Kahoot yarışmasında eğlenceli sorular ile gençlerin keyifli vakit geçirerek daha çok bilgiyi öğrenmesi sağlanıyor. ROKETSAN’ın ürünlerinden biri olan ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’nden uyarlanan ALKA lazer oyununda ise gençler nişan kabiliyetlerini sergiliyor.

TEKNOFEST, Türkiye için büyük fırsat

T3 Vakfı çatısı altında düzenlenen TEKNOFEST’in Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu vurgulayan ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci şunları söyledi:

“Milli Teknoloji Hamlesi, savunma sanayimizin geleceğinin adım adım inşa edilmesinin temel yapı taşını oluşturuyor. Diğer ülkelere nazaran büyük bir genç nüfusa sahip ülkemizin bu fırsatı en iyi değerlendirme yollarından biri de TEKNOFEST’ten geçiyor. Gençlerin savunma, havacılık ve uzay sanayisine merakını ve ilgisi artıran TEKNOFEST sayesinde geleceğin mühendislerinin birer fidan gibi yetiştiğini görüyoruz. Gençler, sizleri standımıza bekliyoruz. Hem kendim hem de ekibim sizlerle sohbet etmek, sorularınızı yanıtlamak ve kariyer yol haritanızı çizmeye yardımcı olmak için orada olacağız.”

Editör : Betül Erdem

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.