Rus İHA’sı Ohotnik, hangardan çıktı

Son zamanlarda İHA’larla gündeme gelen Rusya’nın S-70 Ohotnik İHA’sı hangardan çıktı.

Sputnik’in haberine göre, Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksey Krivoruçko tarafından yapılan açıklamada S-70 Ohotnik’in, Novosibirsk’te bulunan Çkalov Uçak Fabrikası’ndaki hangardan çıkarıldığı ifade edildi.  Açıklamada S-70 Ohotnik’in test ve ilk uçuşa hazır olduğunu duyuruldu.

Krivoruçko, 16  Aralık’ta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “İHA’nın hangardan çıkarılması, genel olarak ürünün tamamlandığı, hava araçlarında aranan gereksinimlere uygun biçimde tüm ekipmanlarla donatıldığı ve ilk uçuşa hazırlık kapsamında yerdeki testlere geçildiği anlamına geliyor.” dedi.

Krivoruçko; Ohotnik’in tek başına, grup halinde ve savaş uçakları eşliğinde çok farklı görevleri yerine getirebilen son derece akıllı bir sistem olduğuna dikkat çekerken Rus savunma sanayiinin tüm başarılarını içinde toplamayı başardığını ve az sayıdaki yabancı muadillerinden geri kalmadığını söyledi.

Suhoy şirketi tarafından geliştirilen ve Rus ordusunda saldırı işlevleri bulunan ilk İHA olması beklenen Ohotnik; radarlara karşı neredeyse görünmez kılan özel malzeme ve kaplamalar kullanılıp ‘Uçan Kanat’ şemasına göre üretildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.