Rus Pasifik Filosu, Fransız keşif gemisinin Japon Denizi’ndeki eylemlerinden rahatsız

Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Ulusal Savunma Yönetim Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Japon Denizi’ndeki Fransız keşif gemisinin eylemleri kontrol ediliyor. 

Voennoe.rf’nin haberine göre Fransız gemisi “Dupuy de Lome” un 5 Temmuz’dan beri Japonya Denizi ve Tatar Boğazı sularında faaliyet gösterdiği açıklandı. TASS haber ajansının daha önceki bir haberine göre, Eylül 2020’de, büyük keşif gemisi Dupuy de Lome, Karadeniz’de ABD ile ortak bir keşif operasyonundayken fark edilmişti. O zamanki keşif faaliyetinin amacının, Rus askeri tatbikatı “Kavkaz-2020″yi denetlemek olduğu aktarıldı.

Dupuy-de-Lome, Haziran 2006’dan beri hizmette olan bir keşif gemisidir. Geminin yaklaşık 3bin 600 tonluk deplasmanı bulunmaktadır. Uydular tarafından alınanlar da dahil olmak üzere her türlü sinyali kesmek ve analiz etmek için geliştirilmiş bir keşif gemisi olduğu bilgisi haber metninde yer aldı. Fransız yetkililere göre, geminin ekipmanı e-posta mesajları ve cep telefonlarındaki konuşmalar da dahil olmak üzere en modern iletişim araçlarını takip etme özelliklerine sahiptir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.