Rusya, Sudan’da deniz üssü kurmak için imzayı attı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/6vPLxd2VpbIzxZfwsdMEY8″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Rusya, Sudan’ın Kızıl Deniz kıyısında bir deniz üssü inşa etmek için Sudan ile bir anlaşma imzaladı. Rusya hükümetinin internet sitesinden duyurulan anlaşma 1 Aralık tarihinde imzalandı. Anlaşma ile kurulacak deniz üssü lojistik destek merkezi olarak kullanılacak. Sudan’da yer alacak üs onarım ve ikmal faaliyetlerini gerçekleştirecek.

The Moscow Times tarafından yapılan habere göre, anlaşmanın amacı bölgedeki barışı ve dengeleri korumak. Rus donanması aynı anda dört gemiyi üste bulundurmak için izinli olacak ve deniz üssünde 300 askeri ve sivil personel bulunacak.

25 yıl boyunca geçerliliği olacak olan anlaşmaya taraflardan biri itiraz etmediği sürece anlaşma otomatik olarak 10 yıl için daha yenilenecek. Rusya deniz üssü için ihtiyaç duyacağı silah, teçhizat ve ekipmanları taşırken Sudan’ın hava limanlarını ve limanlarını kullanabilecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.