SAVTEK 2022 başladı

Platin sponsorluğunu HAVELSAN ve altın sponsorluğunu ise METEKSAN Savunma, RST, STM’nin yaptığı SAVTEK 2022, 13 Eylül’de ODTÜ’de başladı.

MSB, TSK, SSB ve SaSaD’ın desteğiyle ODTÜ’de gerçekleştirilen SAVTEK 2022’de savunma sanayii ve üniversiteler arasındaki iş birliğine katkı sağlanması amaçlanıyor.

TSK, üniversite ve savunma sanayii temsilcilerinin bir araya gelmesi ve savunma teknolojilerine yönelik mühendislik, temel bilimler ve yönetim bilimleri alanlarında belirtilen ana temalar çerçevesinde AR-GE çalışmalarını içeren bildirilerin tartışılması hedeflenen SAVTEK 2022 ile ulusal strateji ve politika düzeyindeki önceliklerin açılış oturumu ile panellerde yönetsel düzeyde değerlendirilmesi ve Türkiye için önerilerin üretilmesi bekleniyor.

SAVTEK 2022’de Türk savunma sanayii için büyük önem ifade eden konular ele alınacak. Ele alınacak konular ise; Kara/Deniz/Hava-Uzay Platformları, Silah-Mühimmat-İtki Sistemleri, Motor Teknolojileri ve Güç Aktarma Sistemleri (Güç Paketi), Malzeme Teknolojileri, Zırh, Koruma ve Görünmezlik Teknolojileri, KBRN Savunma Teknolojileri, İnsansız Sistemler, Sürü Sitemleri, Otonom Sistemler, Robotik Sistemler, Muhabere, Elektronik, Bilgi, Keşif ve Gözetleme Sistemleri, Elektro-Optik, Algılayıcı ve Navigasyon Teknolojileri, Elektronik Harp Sistemleri, Siber Güvenlik Teknolojileri, Siber Tehdit ve Savunma, Uzay Savunma ve Saldırı, Hipersonik Silahlar ve Araçlar, Yönlendirilmiş Enerji Silahları, Yöneylem Araştırması ve Karar Destek Sistemleri… olarak belirlendi.

15 Eylül’e kadar sürecek olan Kongre için detaylı bilgiye SAVTEK adresinden ulaşılabilir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.