Sosyal medya platformları önlemleri artırıyor

ABD’nin son yıllarda yaşadığı en büyük politik karışıklık sürecinde büyük sosyal medya platformları da acil durum nedeniyle bazı kararlar almak durumunda kaldı. Sosyal medya platformları uzun zamandır komplo teorileri ile doluydu ancak geçtiğimiz hafta yaşanan önemli olaylardan dolayı ulusal stabilliği sağlamak adına Amazon, Apple, Facebook, Twitter ve Google gibi büyük sosyal medya platformları önemli kararlar aldı.

Techcrunch tarafından yapılan habere göre ABD’de Trump destekçilerinin meclisi basmasının ardından sosyal medya platformları, Trump’ın kendi platformlarında hesaplarını kaldırdı.

Facebook sosyal medyadaki tehlikeli komplo teorilerine karşı önlem almak ve toplum güvenliğini sağlayabilmek için terör uzmanlarıyla ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyor. Facebook’un çabaları yetersiz olsa da Facebook’un bugüne kadarki en büyük gayreti gösterdiği düşünülüyor.

Önlemler yeterli olmayabilir

ABD başkanlık görevinin değişim tarihi için sosyal medya platformları büyük önlemler almakta ancak İftira ve İnkarla Mücadele Birliği’nin CEO’su Greenblatt tarafından belirtilenlere göre, önlemler yeterli olmayabilir. Greenblatt’ın ifadelerine göre grupların kripto uygulamalar ile iletişime geçmeye başlaması, iletişim ağındaki kişilerin azalmasına neden olabilir ancak kripto uygulamaların verdiği güvenle gruplar daha şiddet yanlısı hale de gelebilir.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.