Spotify Apple One hizmetinden rahatsız oldu

Apple’a tekelcilik suçlamaları devam ediyor. Yeni suçlamanın sahibi müzik platformu şirketi Spotify oldu. Apple’ın App Store ve App Pay uygulamarından dolayı iki resmi AB antitröst soruşturmasının başlamasına yardımcı olan Spotify, Apple’ın Apple Music’i de içeren hepsi bir arada abonelik paketi “Apple One” hizmetini duyurmasından rahatsız oldu.

Rekabet yetkililerine çağrı

The Verge’ün haberine göre Spotify tarafından yapılan açıklamada, “Bir kez daha Apple, rakiplerini dezavantajlı duruma düşürmek ve tüketicileri kendi hizmetlerini tercih ederek mahrum bırakmak için hakim konumunu ve haksız uygulamalarını kullanıyor. Rekabet yetkililerini, Apple’ın kontrol edilmediği takdirde geliştirici topluluğuna onarılamaz zararlar verecek ve kolektif dinleme, öğrenme, yaratma ve bağlantı kurma özgürlüklerimizi tehdit edecek rekabete aykırı davranışını kısıtlamak için acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı. 

Geçen haziran ayında Apple şirketi tarafından, Apple Music’in 60 milyon aboneyi aştığı duyurulmuş ve Spotify’ı yakalamak için yolu olduğu da açıklamaya eklenmişti. Geçen aylarda Spotify 138 milyon aboneyi geçti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.