Starlink için dünya çapında siparişler alınmaya başlandı

SpaceX şirketi Starlink internet hizmeti için ABD’nin yanı sıra Yeni Zelanda, Kanada ve başka ülkelerden ön siparişler almaya başladı.

Tesla Rati sitesinde yer alan habere göre SpaceX, Starlink internet hizmeti için genel bir ön sürüme hazırlansa da çeşitli zorluklar ve engeller bulunuyor. Habere göre Starlink hizmetinin uluslararası olarak sunulması, SpaceX’in iş birliği yapmak istediği ülkelerdeki karmaşık ve bürokratik onay sürecine bağlı. SpaceX halihazırda ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta Starlink internet hizmetini sunmak için lisanslarını güvence altına almayı başardı.

SpaceX’in Meksika, Almanya, Yunanistan, Fransa, Avustralya, Arjantin ve Şili’deki lisansları garanti altına almak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi. Aynı zamanda henüz anlaşma sürecinin başlarında olsalar da Karayipler, Avusturya, İspanya, İrlanda, İtalya, Yeni Zelanda, Filipinler, Hindistan, Japonya, Güney Afrika, Brezilya ve Kolombiya’da da çalışmalara devam edildiği biliniyor. 

Elon Musk, Twitter’dan fiyatların düşük olmasını uman bir takipçisine verdiği cevapta, tüm ülkelere aynı fiyata hizmet sağlandığını ancak vergilerve nakliyeden kaynaklanan farklar olabileceğini belirtti. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.