Starlink’in Avrupa’da kullanılacağı tarih açıklandı

Elon Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımın altına yorum yapan bir takipçisine verdiği cevapta, Starlink internetinin Avrupa’ya şubat veya mart ayında geleceğini bildirdi.

 

Dünyanın pek çok yerinden takipçiler Elon Musk’a ulaştı

Musk, bu hafta binlerce Starlink beta katılım davetiyesinin çıktığını yazdığı paylaşımda dünyanın farklı yerlerinden takipçilerinin sorularıyla karşılaştı. ABD’nin bazı bölgelerinde kullanıma açılan Starlink internet hizmetinin hızı geçen günlerde açıklanmıştı. Hindistan, Orta Doğu, Orta Atlantik, Avrupa ve Amerika’nın bazı bölgelerinden takipçiler, bulundukları konumda ne zaman kullanılabileceğini sordu.

Elon Musk, Avrupa’da ne zaman kullanıma başlanacağını soran takipçisine, ülkelerin onayının alınmasının ardından şubat veya mart ayında hizmete başlanacağını aktardı.

Yetkililer uyarmıştı

Starlink projesiyle, uzaya çok sayıda uydu fırlatılmak suretiyle hızlı internet sağlamak amaçlandı. Starlink için yapılan beta testinin ardından, ortaya çıkan hız oranının takipçileri memnun ettiği ileri sürülmüştü.  Aynı zamanda “uydu ağı” olarak da nitelendirilebilen bu projenin, uzaydaki kirliliği artıracağı çeşitli bilim adamları tarafından öne sürülmüştü. Uzay trafiğini engelleyeceği konusunda endişe oluşturan projenin, dezavantajlarına dair somut bir durum görülmese de gelecek günlerde endişelerin ne şekilde ortaya çıkacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.