Steadicopter, elektrikli insansız helikopterini tanıttı

Steadicopter, RUAV helikopter ailesi geliştirerek büyütüyor.

Israel Defense’in haberine göre Döner insansız hava sistemleri (RUAS) endüstrisi alanına odaklanan İsrailli şirket Steadicopter tarafından tasarlanan Black Eagle 50 Electric, Tel Aviv’de düzenlenecek UVID Dronetech 2021 fuarından sergilenecek.

Steadicopter Satış ve Pazarlama Direktörü Noam Lidor insansız helikopterle ilgili olarak gelişmişlik ve uzun sürede havada kalabilme yeteneğine vurgu yaparak, ”Black Eagle 50 Electric, kullanıcıların hem daha fazla yük taşıyabilmesine, hem de uzun süre havada kalarak verimliliği arttırmasına imkan sağlıyor. Bakımı kolay, çok yönlü, elektrikle çalışan bir sistemi bütün haline getirmek, gerçekten kullanılabilir bir aracı oluşturdu.” ifadelerini kullandı.

Black Eagle 50 Electric, maksimum 50 kg kalkış ağırlığına, 30 kg faydalı yüke ve iki saate yakın uçuş süresi ile kendi klasmanındaki ilk elektrikli helikopter olarak kayıtlara geçti. Helikopter, arama-kurtarma, istihbarat, keşif, gaz ve petrol kuleleri için güvenlik misyonu gibi görevler icra edebilecek. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.