STM’den dev anlaşma

GE Marine, Pakistan donanmasının yeni MİLGEM korvetlerine güç sağlamak üzere entegre edilecek LM2500 gaz türbinleri için Türkiye Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzaladı.

STM, MİLGEM programı korvetlerinin ana tahrik sistemi entegratörüdür. Pakistan Deniz Kuvvetleri, temmuz 2018’de ASFAT (Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş.) ile ikisi Türkiye’de, diğer ikisi Pakistan’da inşa edilmek üzere dört adet MILGEM korvet için sözleşme imzaladı.

Evendale, Ohio, GE Marine Başkan Yardımcısı Kris Shepherd yaptığı açıklamada, ‘‘Pakistan donanmasının yeni MİLGEM korvetlerine güç sağlamak üzere LM2500 gaz türbinimizin kullanılmasından mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Tüm MİLGEM programı gemilerin tahrik sistemi, birleşik dizel ve gaz konfigürasyonundan oluşuyor. Bu konfigürasyonda, bir adet LM2500 gaz türbini ile birlikte iki adet dizel motor kullanılıyor. Motorun toplam itme gücü 31.600 kilovattır. Ayrıca Türk donanmasında görev alan Barbaros ve Gabya sınıfı fırkateynlerde 24 LM2500 görev yapıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.