Tahran’da bir petrol rafinerisinde yangın çıktı

Tahran’daki bir petrol rafinerisinde teknik problemlerden kaynaklanan patlamanın ardından şehrin çeşitli bölgelerinden görülebilen bir yangın meydana geldi.

Şarkul Avsat’ın AFP’den aktardığı bilgilere göre, İran Kriz Masası yetkilisi Mansur Daragati, kazanın sıvılaştırılmış gaz boru hattındaki bir sızıntı nedeniyle başladığını, yangının bir patlamaya yol açtığı ve neticede dumanların gökyüzünü kapladığını açıkladı.

İran devlet televizyon kanalı, yangının yerel saatle 15.00 civarında başladığını ve can kaybı yaşanmadığını aktardı.

İran resmi basınının sabotaj eylemi olduğunu iddia ettiği yangına bölgedeki itfaiye ekipleri gönderildi.

Günlük 250 bin varil kapasiteli ve 1968’den beri faaliyette olan şirketin sözcüsü, Telegram hesabı üzerinden yangının sabotaj olmadığını, teknik problemlerden kaynaklandığını ve kontrol altına alındığını kaydetti.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tasnim’e göre, Tahran Petrokimya şirketinin müdürü, 20 bin varil sıvılaştırılmış gaz kapasiteli tankta başlayan yangının 12 saat içerisinde kontrol altına alındığını, tesisin yeniden faaliyete geçmesi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Yangının başlamasının akabinde Tahran’ın farklı bölgelerinden görülen duman ve alevlerin video ve fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.
 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.