TEKNOFEST’te Roketsan rüzgarı

Roket Yarışması’nda dereceye giren gençlerin de ödüllerine kavuşacağı TEKNOFEST, bu yıl, 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.

TEKNOFEST’in ilk düzenlendiği günden beri her zaman en büyük destekçisi ve katılımcılarından biri olan Roketsan, TEKNOFEST 2022’de de en son teknolojiye sahip ürünleri ve eğlenceli aktiviteleri ile yerini aldı.

TEKNOFEST boyunca Roketsan standında uzay meraklısı gençler için Mikro Uydu Fırlatma Aracı (MUFA), ATMACA Gemisavar Füzesi, TRLG-230 Füzesi, HİSAR Hava Savuma Füzesi, Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi (UMTAS) kara, hava ve denizden atılabilen yeni geliştirilen ÇAKIR Seyir Füzesi ve SİHA’larla birlikte ismini dünyaya duyuran Mini Akıllı Mühimmatları MAM-L ve MAM-T sergileniyor.

Roketsan standı ayrıca eğlenceli aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Stantta düzenlenen hem eğlendirici hem de öğretici kahoot yarışmasında gençler bilgilerini yarıştırıyor. Roketsan’ın ürünlerinden ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’nden uyarlanan ALKA lazer oyununda ise gençler nişan kabiliyetlerini sergiliyor.

TEKNOFEST’te Roketsan yürütücülüğünde gerçekleştirilen Roket Yarışması’nda dereceye giren takımlara da ödülleri üst düzey protokol tarafından verilecek. Bu yıl toplam 455 takımın başvurduğu Roket Yarışması’nda 81 takım, finale ulaşmayı başardı. Bu takımların kıyasıya mücadele ettiği final etabı ise 01-10 Ağustos 2022 tarihleri arasında Aksaray Atış Alanı’nda gerçekleştirildi.

“TEKNOFEST bizim için ürünlerimizi sergilediğimiz bir etkinlik olmaktan çok öte anlamlar taşıyor”

T3 Vakfı çatısı altında düzenlenen TEKNOFEST’in Milli Teknoloji Hamlesi’nin en önemli ayaklarından biri olduğunu vurgulayan Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, şunları söyledi:

“Her yıl en büyük destekçilerinden biri olduğumuz TEKNOFEST’e bu yıl da güçlü bir katılım gerçekleştiriyoruz. Yine 7’den 70’e binlerce katılımcıyı standımızda ağırlamanın heyecanını yaşayacağız. TEKNOFEST bizim için ürünlerimizi sergilediğimiz bir etkinlik olmaktan çok öte anlamlar taşıyor. Savunma sanayiine meraklı gençlerimizle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz TEKNOFEST’te gelecekteki takım arkadaşlarımızla tanışıyor, onların yetenek ve azimlerini gördükçe geleceğe daha umutla bakıyoruz. Özellikle her yıl düzenlediğimiz Roket Yarışması’na katılan gençlerimizin ileride Roketsan’ımızın en gözde mühendisleri olmaya aday olduğunu şimdiden görebiliyoruz. İnsan Kaynakları ekibimiz onların kariyer yol haritaları çizmelerine yardımcı oluyor, bütün sorularını eksiksiz cevaplıyor. Bu TEKNOFEST’te de tüm gençlerimizi bizi dinlemek ve merak ettiklerini sormak üzere standımıza bekliyoruz.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.