Teknopark İstanbul III. Etap Projeleri LEED’e aday oldu

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/5Luay7EMVBAwq998QikBJ9″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Güncel standartlar ve uygulamalar göz önünde bulundurularak düzenlenen ve LEED v4 adıyla yayınlanan LEED versiyonundaki kriterlere uygun olarak tasarlanan Teknopark İstanbul 3. Etap Projeleri, LEED v4 GOLD Sertifikası için adaylık sürecine girdi. 

Teknopark İstanbul 3. Etap Projeleri ile ilgili detaylar Teknopark İstanbul sitesinde yayınlandı. Proje kapsamında inşa edilen Yeşil Binalar ile başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere; atıkların azaltılması, iç mekan hava kalitesinin artırılması, bina kullanıcısının rahatının ve veriminin artırılmasının mümkün olduğu belirtildi.

III. Etap yapılarının proje tasarımında ve inşa sürecinde, küresel ısınma gibi evrensel sorunlara dikkat edildiği de biliniyor. Proje ile çevre dostu binalar tasarlanırken iç mekan hava kalitesi, doğal aydınlatma, sıcaklık ve nem kontrolü, atık yönetimi gibi insan sağlığını direkt etkileyen unsurların planlandığı da verilen bilgiler arasında bulunuyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.