Tesla, 475 bin aracını geri çağırıyor

Tesla binlerce aracını güvenlik gerekçesiyle geri çağırıyor.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından (NHTSA) yapılan açıklamaya göre, araçlardaki arka görüş kamerası ve bagajda yaşanan sorunlar karara gerekçe olarak gösterildi.

Euronews’in haberine göre, NHTSA’nın açıklamasının ardından Tesla hisseleri yüzde 1.1’lik değer kaybı yaşarken Amerikalı şirket konu hakkında açıklama yapmadı.

2017 ile 2019 arasında üretilen modelleri kapsayan kararda, 356 bin 309 adet Model 3’ün arka görüş kamerası ve 119 bin 9 adet Model S’te ise kendiliğinden açılarak kazaya neden olabilecek ön kaput kilidi sorunları giderilecek.

Sürücülerin güvenliğini tehlikeye atan bu problemler sebebiyle araçların şu ana kadar herhangi bir kazaya karışmadığının altını çizen kurum, televizyon oyunlarının araç hareket halindeyken oynanabilmesi konusunda da şirket hakkında soruşturma başlatmıştı.

Tesla, 580 bin aracı kapsayan bu araştırma sonrası oyunların sadece araç park halindeyken oynanabilmesini kabul ederek gerekli değişiklikleri yapmıştı.

Geçen Ağustos ayında ise NHTSA, Tesla modellerinin karıştığı bir dizi kazanın ardından Tesla’nın sürücü yardım sistemi üzerinde de güvenlik soruşturması başlatmıştı.Tesla bu konu ile ilgili olarak da toplam 135 bin aracını geri çağırmayı kabul etmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.