Tesla Roadster uçan arabaya dönüşebilir

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/2HkO3EqfDl1pSG4My9NB2y” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Dünyaca ünlü ABD’li girişimci Elon Musk, Tesla Roadster modeli aracını uçan arabaya dönüştürmek için çalışmalar yaptığını bildirdi. Musk, “Bu şeyi insanları öldürmeden nasıl havada tutacağımı çözmeye çalışıyorum.” dedi.

Joe Rogan’ın podcast programına katılan Elon Musk, yeni planları arasında Tesla Roadster modeli aracını uçurmak olduğunu söyledi.

Businessinsider ‘ın haberine göre, Tesla Roadster’i havada nasıl tutacağını düşünen Musk, “Bu şeyi insanları öldürmeden nasıl havada tutacağımı çözmeye çalışıyorum. Belki uçurabiliriz diye düşündüm ama çok yükseğe değil. Yani belki yerin bir metre kadar yukarıda uçabilir ya da onun gibi bir şey.” açıklamasında bulunarak sözlerine şunları da ekledi:

“Öyle bir sistem olacak ki araç düşse bile sadece süspansiyon sistemi patlayacak ancak sürücü ve yolcular zarar görmeyecek.”

2022’de sevkiyat

Son birkaç yıldır Roadster modelinin üzerinde çalışan Musk, modelin bu yıl içinde mühendislik sürecini bitirmeyi ve sevkiyata da 2022 yılında başlamayı düşündüğünü söyledi.

Elon Musk, daha önce Roadster’in roket işlevine sahip olacağını da açıklamıştı. 2018 yılında aracın “~10 küçük roket iticisi”ni içeren “SpaceX seçenek paketine” sahip bir çeşidinin olacağını tweetlemişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.