Tether, Lightning Network aracılığıyla Synonym’i başlattı

Stabilcoin ihraççısı Tether Holdings Limited tarafından kurulan bir şirket olan Synonym Software Ltd., Lightning Network‘ü kullanan bağımsız bir finansal platform aracılığıyla Bitcoin (BTC) işlemlerini ana akım haline getirmek için yeni bir proje başlattı. 

Steveda News tarafından yapılan habere göre Synonym‘in belirtilen hedefi, Bitcoin ve Lightning Network’ü kullanan açık bir finansal ekosistem oluşturarak kripto varlıklarının kendi kendine mülkiyetini ve kontrolünü sağlamak.

CEO John Carvalho,“Hiperbitcoinizasyon sihirli bir şekilde kendi kendine gerçekleşmeyecek. Büyük bankaların, baskıcı düzenlemelerin veya Big Tech’in hayatlarımıza hükmetmediği bir dünyada yaşamak için, eski ekonominin yerini alacak bir stratejiye ve ekosisteme ihtiyacımız var. İşte burada Synonym devreye giriyor.” dedi.

Haberde Synonym tarafından başlatılan ilk protokole, blockchain teknolojisine dayanmayan ve koordinasyon, gizlilik ve fikir birliği için herhangi bir platform tarafından kullanılabilen özel ağlar için bir birlikte çalışabilirlik çerçevesi olan Slashtags dendiği aktarıldı.

Bitcoin ağı, yakın zamanda, gelişmiş işlem verimliliği, gizlilik ve akıllı sözleşme işlevselliğini hedefleyen, merakla beklenen Taproot yükseltmesini tamamladı. Taproot, 2018’de SegWit olarak da bilinen Segregated Witness‘tan bu yana Bitcoin ağına yapılan ilk büyük yükseltmeyi işaret ediyor. SegWit sonunda Bitcoin’in ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network’ün piyasaya sürülmesiyle sonuçlandı.

Ölçeklenebilirlik, Bitcoin’in işlemsel bir para birimi olarak toplu olarak benimsenmesini engelleyen en büyük engellerden biri olarak gösteriliyor. Lightning Network, zincir dışı işlemleri etkinleştirerek ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlıyor. Sektör kaynaklarına göre birbirleriyle ödeme kanalları açan Lightning Network düğümlerinin sayısı son 12 ayda yüzde 128 arttı.

Yazma sırasında, Bitcoin toplam kripto para birimi piyasa değerinin yüzde 43’ünden fazlasını yönetiyor. Önde gelen dijital para birimi, artan ana akım benimsenmesi ve finansal elitlerin kriptonun yeni bir varlık sınıfı olduğunu kabul etmesiyle birlikte, kısa süre önce 69.000 doların üstünde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.