Thodex şüphelileri 30 milyon değerindeki parayı Binance’a aktardı

Türkiye’nin en büyük kripto para vurgunlarından biri olarak bilinen Thodex davasındaki yankılar sürüyor.

Thodex vurgunu ile ilgili yürütülen soruşturmanın detayları gelmeye başladı. Buna göre Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer ve beraberindeki şüphelilerin ünlü kripto para borsası Binance’a para aktardığı ortaya çıktı.

Soruşturma İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Ertaş tarafından yürütülüyor. Ana hedefinin kırmızı bülten ile aranan Faruk Fatih Özer’in yerinin tespit edilmesi ve mağdurların zararlarının belirlenmesi olduğu bilinen soruşturmada, kaçırılan paraların Binance’a yatırıldığını tespit eden savcılık, harekete geçerek şüphelilerin aktardığı paralara, Binance’tan el konulmasını talep etti. Ardından baş şüpheli Faruk Fatih Özer, ağabeyi Güven Özer ve diğer şüphelilerin paralarına el konuldu. El konulan paraların miktarının 30 milyon seviyelerinde olduğu bildirildi.

Kaçırdıkları paralara el konulan Faruk Fatih Özer’in nerede olduğu konusunda ise henüz bir açıklama gelmedi. Özer’in ilk olarak Tayland’a kaçtığı iddia edilmiş ardından da Arnavutluğa gittiği bildirilmişti. Hâlâ Arnavutluk’ta olduğu düşünülen Özer için Başsavcılık Arnavutluk’tan iade talebinde bulunduğu biliniyor.

Başsavcılığın Özer’İn Türkiye’ye getirilmesi ile ilgili yoğun mesaisi devam ediyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.