TikTok’tan Trump’a cevap: Gitme niyetinde değiliz

ABD yönetimi ve sosyal medya platformu TikTok arasında yaşanan gerilim her geçen gün artarak devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump, TikTok uygulmasını yasaklamayı düşündüklerini ifade etmişti. Trump’ın TikTok’a karşı bu tutumunun ardından TikTok cephesinden jet cevap geldi. TikTok’un ABD’deki CEO’su Vanessa Pappas, ABD Başkanı Donald Trump’ın suçlamalamalarına karşın Twitter üzerinden bir video ile cevap verdi.

“Hiçbir yere gitme niyetinde değiliz. Daha uzun zaman için buradayız”

Şirketin resmi Twitter hesabından paylaşılan videoda CEO Pappas,”Her gün TikTok kullanarak günlük yaşantımıza yaratıcılık ve neşe katan milyonlarca Amerikalıya, teşekkür etmek istiyorum. Sizin sayısız desteğinizi duyduk ve teşekkür etmek istiyoruz. Hiçbir yere gitme niyetinde değiliz. Daha uzun zaman için buradayız” dedi.

TechCrunch’ın haberine göre ise TikTok’un bir yetkilisi, ABD’deki kullanıcı verilerinin güvenle depolandığını söyledi. Ayrıca açıklamalarda “100 milyon Amerikalı, özellikle pandemi sırasında eğlence ve iletişim için TikTok kullanıyor. TikTok US kullanıcı verileri, çalışanlar için sıkı erişim kontrolü altında korunuyor. TikTok’un en büyük yatırımcıları ABD’de yer alıyor. Kullanıcılarımızın gizliliğini ve güvenliğini korumaya kararlıyız.” ifadeleri yer aldı.

ABD yönetimi ve TikTok arasındaki artan gerilim görünüşe göre önümüzdeki günlere sıklıkla yansıyacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.